среда, 20. ноември 2019. Вести денес: 6
home Хроника

Битола: Маж паднал од дрво и починал во болница

Битола: Маж паднал од дрво и починал во болница

Во СВР Битола, од Клинички центар Битола било пријавено дека 62-годишниот Б.П. од селото Буково починал во болницата.

Тој, според пријавата се здобил со тешки телесни повреди при пад од дрво и бил пренесен во болницата.

Се работи на расчистување на случајот.