четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 124
home Хроника

Биле барани со потерница – приведени шест лица од Прилеп

Биле барани со потерница – приведени шест лица од Прилеп

Денеска (24.02.2021) полициски службеници од Надворешната канцеларија за криминалистички работи при Одделението за внатрешни работи Прилеп, ги приведоа С.Џ.(37), И.С.(27) , Џ.А.(28), Џ.А.(31), Т.А.(40) и А.М.(31), сите од Прилеп, за издржување на затворски казни.

Лицата се предадени во Казнено-поправнаta установа Затвор Битола.

Коронавирус