понеделник, 3. октомври 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Бил уапсен откако во домот нашле марихуана и грутчеста бела материја – но полиција најмалку се надевала дека ќе наиде и нешто друго во куќата

Бил уапсен откако во домот нашле марихуана и грутчеста бела материја – но полиција најмалку се надевала дека ќе наиде и нешто друго во куќата

Денеска (09.06.2021) во с.Василево, струмичко, полициски службеници од СВР Струмица го лишиле од слободаТ.М.(36) од с.Василево.

При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана и бела грутчеста материја.

Исто така, при претресот во неговиот дом биле затекнати две женски лица од Радовиш, Г.О. и малолетничка, која живеела во домот со Т.М.. Со нив бил извршен разговор, а Т.М бил задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус