понеделник, 8. март 2021. Вести денес: 203
home Хроника

Бил пријавен за исчезнат го нашле удавен во Пчиња во близина на Катланово- еве ги деталите

Бил пријавен за исчезнат го нашле удавен во Пчиња во близина на Катланово- еве ги деталите

На 22.01.2021 во 13.56 часот во СВР Скопје било пријавено дека во близина на мостот на автопатот Велес – Катланово, во водите на реката Пчиња, бил пронајден починат С.П.(73) од Катланово, кој бил пријавен дека се оддалечил од дома на 20.01.2021.

Смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош, а по наредба на Јавен обвинител телото било предадено за обдукција..

Коронавирус