среда, 28. септември 2022. Вести денес: 182
home Хроника

Бил баран со потерница: Приведен криминалец од Куманово

Бил баран со потерница: Приведен криминалец од Куманово

На 01.03.2021 во 15:45 часот полициски службеници од СВР Kуманово го приведоа А.Д. (25) од Куманово, кој се барал со потерница од Основен суд Куманово за издржување казна затвор во траење од две години за сторено кривично дело по чл.236 ст.1 од КЗ.

Лицето е спроведено во КПУ Идризово.

Коронавирус