вторник, 30. ноември 2021. Вести денес: 156
home Хроника

Бил агресивен кон полицајци, па го приведоа

Бил агресивен кон полицајци, па го приведоа

Полициски службеници утринава во 0:50 часот на улицата „Александар Македонски“ во Македонска Каменица констатирале сообраќајни прекршоци од Законот за безбедност на сообраќајот на патиштата извршени од страна на Г.Г.(26) од Македонска Каменица.

Г.Г. почнал да ги омаловажува и агресивно да се однесува.

Г.Г. бил приведен во Полициското одделение Македонска Каменица и по целосно расчистување и документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус