петок, 29. јули 2022. Вести денес: 147
home Хроника

Бил агресивен кон полицајци, па доби лисици на раце

Бил агресивен кон полицајци, па доби лисици на раце

На 24.06.2022 во 01:30 часот на ул.„Даме Груев“ во Гевгелија, полициски службеници од Полициската станица Гевгелија го лишиле од слобода М.П.(25) од Гевгелија затоа што се однесувал агресивно кон полициски службеници кои извршувале службени дејствија.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус