понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 60
home Хроника

Безживотно тело пронајдено во близина на браната во делчевско- полицијата се уште врши увид

Безживотно тело пронајдено во близина на браната во делчевско- полицијата се уште врши увид

Безживотно тело денеска е пронајдено кај браната Турија во делчевско, потврдуваат за „Република“ од СВР Струмица.

Како што информираат оттаму, во моменов полицијата врши увид, по што телото ќе биде предадено на обдукција.

Повеќе информации за случајот очекуваме подоцна во текот на денот.

Коронавирус