вторник, 19. јануари 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Бездомник со неутврден идентитет починал во скопската автобуска станица

Бездомник со неутврден идентитет починал во скопската автобуска станица

На 04.04.2019 во 20:35 часот во СВР Скопје било пријавено дека во чекалната од Меѓуградската автобуска станица имало починато машко лице.

Станува збор за бездомник со неутврден идентитет.

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без траги на насилство.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било пренесено во Капела Бутел.

Коронавирус