петок, 29. јули 2022. Вести денес: 112
home Хроника

Без дозвола извршена доградба на објект на фирма во Добридол

Без дозвола извршена доградба на објект на фирма во Добридол

ОВР Гостивар поднесе кривична пријава правно лице од с.Добридол, гостиварско и Е.Х.(52) од с.Симница, менаџер во правното лице, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „бесправна градење“.

Пријавените, во јануари 2021 година, на парцела во атар на с.Добридол без потребна градежно-техничка документација, одобрение за градење издадено од општина Врапчиште, извршила доградба на објект на правното лице.

Коронавирус