вторник, 10. мај 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Беше пријавен за исчезнат, а вчера го пронашле починат – телото предадено на обдукција, еве ги деталите

Беше пријавен за исчезнат, а вчера го пронашле починат – телото предадено на обдукција, еве ги деталите

На 19.01.2022 во 11.00 часот било пријавено дека на подрачјето на Волково бил пронајден починат Ж.С.(40) од Скопје, за кој на 09.12.2021 било пријавено дека се оддалечил од домот.

Од страна на лекар од Итна медицинска помош била констатирана смрт.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено на обдукција.

Коронавирус