сабота, 28. март 2020. Вести денес: 108
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Беровец повреден при сеча на дрва

Беровец повреден при сеча на дрва

Во Полициска станица Берово вчера вечерта било пријавено дека при сеча на дрва, на место викано „Градиштето“, во близина на Берово, со повреди се здобил Д.Р.(28) од Берово.

Повредениот бил пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.