вторник, 7. јули 2020. Вести денес: 3
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Хроника

Бегал од полиција и фрлал кокаин низ прозор

Бегал од полиција и фрлал кокаин низ прозор

Полицијата уапсила дилер на кокаин од Прилеп, кој бегајќи од полицијата се повредил, информираше МВР.

Се работи за Д.Д.(36) против кого ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.

– На 20.02.2019 полициски службеници од СВР Битола, Оделението за недозволена трговија, надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп- одделение за недозволена трговија, во содејство со Единицата за недозволена трговија при оделението за крим полиција при Бирото за јавна безбедност Скопје го лишија од слобода Д.Д., кај кого е пронајден кокаин. На булевар Александар Македонски во Прилеп при обид да биде сопрено возило, возачот Д.Д.се дал во бегство и низ прозорецот почнал да фрла кокаин. Потоа го сопрел возилото и продолжил да бега, при што прескокнувајќи ѕид се здобил со повреди. По преземени мерки, лицето е лишено од слобода и по целосно документирање на случајот во текот на денот ќе биде поднесена соодветна пријава, велат од МВР.

Парламентарни избори 2020