вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 7
АКТУЕЛНО

Најнов биланс: Во земјотресите во Турција и Сирија загинале повеќе од 3.000 луѓе, најмалку 15.500 повредени

home Хроника

Бандера се запали во Ѓорче Петров, дел од Ново Село остана без струја (ФОТО)

Бандера се запали во Ѓорче Петров, дел од Ново Село остана без струја (ФОТО)

Бандера се запали на територијата на општина Ѓорче Петров.

Целиот потег кај Ново Село останал без струја. На лице место, заедно со противпожарното возило пристигна и екипа на ЕВН.

Како што дознава КУРИР, за среќа, нема повредени лица, а пожарот е веќе изгаснат.