сабота, 6. јуни 2020. Вести денес: 22
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Баба од Ресен тешко повредена во сообраќајка

Баба од Ресен тешко повредена во сообраќајка

На 10.04.2020 околу 10:45 часот на паркинг пред зградата на Општина Ресен, на ул.„Илинденска“, патничко возило „фолксваген каравела“, со велешки регистарски ознаки, управувано од М.А.(41) од Велес удрило во пешак М.Ќ.(79) од Ресен.

По незгодата М.Ќ. била пренесена во Здравствен дом Ресен, каде од лекар ѝ била констатирана тешка телесна повреда.

Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициска станица Ресен.

Коронавирус