петок, 22. март 2019. Вести денес: 1
home Хроника

Автомобил запален утрово во Центар

Автомобил запален утрово во Центар
илустрација

Еден автомобил рано утринава бил запален  на улицата „Кумровец“ бр. 14 во Скопје.

Како што соопшти Територијална противпожарна единица на Град Скопје, пожарот бил локализиран во периодот од 5:06 до 5:50 часот. Интервенирале тројца пожарникари со едно возило.

Причинета е матерјална штета од 600 илјади денари.