сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 44
home Хроника

Автомобил удрил во малолетник со велосипед, возачот избегал

Автомобил удрил во малолетник со велосипед, возачот избегал
илустрација

Автомобил вчера околу 18:45 часот, удрил во велосипед управуван од малолетник и го напуштил местото на незгодата.

Несреќата се случила на булеварот „Гоце Делчев“, информираат од полицијата.

Малолетникот се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Градска болница Прилеп.

Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Прилеп и се работи на расчистување на случајот.

Коронавирус