недела, 13. јуни 2021. Вести денес: 104
home Хроника

Автомобил удрил во куче на патот Прилеп-Битола, повредена жена

Автомобил удрил во куче на патот Прилеп-Битола, повредена жена

На 04.05.2021 во 20.15 часот во СВР Битола било пријавено дека на регионалниот пат Прилеп-Битола патничко возило „мерцедес“, со прилепски регистарски ознаки, управувано од М.К.(48) од Прилеп, удрило во куче скитник, информира МВР.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила сопатничката В.Б.(50) од Прилеп, констатирани во Градската болница Прилеп.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од Полициската станица Прилеп.

ЕУРО 2020

Македонија