сабота, 4. јули 2020. Вести денес: 16
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Што мисли Заев за Црвенковски и колку е Заев богат?

home Хроника

Автомобил удри во пешак, дедо почина на лице место

Автомобил удри во пешак, дедо почина на лице место

На 28.05.2020 во 14:20 часот на бул.„Александар Македонски“ во  Скопје, патничко возило „опел астра“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Т.З.(48) од Скопје, удрило во пешакот А.Б.(77) од Скопје.

Притоа, пешакот починал на местото на настанот, а смрт констатирала екипа од итна медицинска помош.

Увид на местото извршила увидна екипа на СВР Скопје.

Парламентарни избори 2020