понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 97
home Хроника

Автомобил удри 16- годишно девојче, со тешки повреди итно пренесено на скопска Клиника

Автомобил удри 16- годишно девојче, со тешки повреди итно пренесено на скопска Клиника

Во Секторот за внатрешни работи Скопје вчера околу 12 часот било пријавено дека на булевар „Александар Македонски“ патничко моторно возило „Фиат Браво“ со прилепски регистерски ознаки управувано од И.К.(62) од Прилеп удрило во 16- годишно женско лице од село Миравци, гевгелиско, кое со возило на Итна медицинска помош било пренесено во комплекс клиники „Мајка Тереза“, каде биле констатирани тешки телесни повреди.

Извршен е увид на местото на настанот.

Коронавирус