среда, 1. февруари 2023. Вести денес: 148
home Хроника

Автомобил со италијански таблички удри 7-годишно дете во Студеничани

Автомобил со италијански таблички удри 7-годишно дете во Студеничани

Патничко моторно возило „Фолксваген пасат“ со италијански национални ознаки управувано од Р.А. (35) од Скопје завчера во Студеничани удрило во седумгодишно дете, соопшти МВР.

Детето со истото возило бил пренесено во Градската општа болница “Св. Наум Охридски“.

Од страна на лекар му била констатирана тешка телесна повреда и било задржано на натамошно лекување.

Извршен е увид на местото на настанот и се работи на расчистување на случајот.