понеделник, 18. јануари 2021. Вести денес: 50
home Хроника

Автомобил се запали во Чаир

Автомобил се запали во Чаир

Автомобил се запали денеска во Чаир, а причините сеуште не се познати.

Автомобил марка „Волво“ со велешки регистарски ознаки се зaпaли кај „Јаја Паша“ на улицата „Цветан Димов“  во Чаир, а причините за пoжapoт се уште не се познати.

Во текот на денот се очекуваат повеќе детали.

 

Коронавирус