понеделник, 10. август 2020. Вести денес: 157
home Хроника

Автомобил „Јагуар“ се запалил при возење, драма на автопатот Гостивар-Тетово

Автомобил „Јагуар“ се запалил при возење, драма на автопатот Гостивар-Тетово

На 03.07.2020 околу 12,00 часот во СВР Тетово било пријавено дека на автопат Гостивар- Тетово, во близина на клучка Жеровјане, додека Х.Џ.(29) од с.Д.Бањица, Гостивар управувал патничко моторно возило “Јагуар“ со гостиварски регистарски ознаки настанал пожар во делот кај моторот, при што возилото било целосно опожарено, информираат од МВР.

Пожарот е изгаснат од противпожарната единица Тетово.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Тетово.

Коронавирус