сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 114
home Хроника

Автомобил излета од скопска обиколница, повредени две лица

Автомобил излета од скопска обиколница, повредени две лица

На 14.10.2021 во 15.00 часот на автопат „Мајка Тереза“ – обиколница на Град Скопје, во близина на клучка Смилковци, З.Д.(38) од с.Мојанци, скопско, управувајќи патничко возило „сеат алтеа“, со скопски регистарски ознаки, излетал од коловозот.

-Во несреќата, сопатникот Н.А.(46) од с.Арачиново се здобил со тешки телесни повреди, додека возачот З.Д. се здобил со телесни повреди, констатирани во Градската општа болница „Свети Наум Охридски“, информира МВР.

Увид на местото извршила увидна екипа на СВР Скопје.

Коронавирус