сабота, 16. јануари 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Автомобил излета од патот во охридско, повреден 74-годишен охриѓанец

Автомобил излета од патот во охридско, повреден 74-годишен охриѓанец

Едно лице со иницијали В.В 74 години од Охрид се здобил со тешки телесни повреди откако вчера околу 19 часот и 50 минути од локалниот пат со своето „Југо Корал 55“ излетал од патот.

Се здобил со тешки телесни повреди и му била укажана лекарска помош во болницата „Свети Еразмо“ во Охрид.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Охрид.

Коронавирус