четврток, 29. јули 2021. Вести денес: 1
home Хроника

Автомобил излета од патот Маврови Анови-Дебар, повредени две лица

Автомобил излета од патот Маврови Анови-Дебар, повредени две лица
фото илустарција

На регионалниот пат Маврови Анови-Дебар, на место викано „Задчука“ атар на с.Ростуше, вчера автомобил „Тојота“ со гостиварски регистарски ознаки управувано од Т.З.(32) од с.Присојница, излетал од коловозот.

-Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил сопатникот Џ.З, а со телесни повреди се здобил возачот по што биле пренесени во Општата болница Дебар за укажување на лекарска помош, информираат од МВР.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од Полициската станица Гостивар.

Коронавирус