четврток, 28. јули 2022. Вести денес: 181
home Хроника

Автомобил излета од пат во беровско, повредени четири лица

Автомобил излета од пат во беровско, повредени четири лица

На регионалниот пат с.Дабила -с.Петралинци, беровско,  вчера во 13 часот, Ј.Р.(52) од Штип, управувајќи патничко возило „фиат пунто“, со штипски регистарски ознаки, изгубил контрола и излетал од коловозот.

-Во незгодата, со тешки телесни повреди се здобила сопатничката С.П.(45) од Берово, а со телесни повреди се здобиле возачот и уште две сопатнички Ј.Б.(55) и Н.Б.(51) од Берово, по што биле пренесени во Медицинскиот центар Струмица за укажување на лекарска помош, информираат од МВР.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Струмица.

Коронавирус