сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 78
home Хроника

Автомобил излета од автопатот Скопје-Тетово: Повредени 5 лица, меѓу нив две деца

Автомобил излета од автопатот Скопје-Тетово: Повредени 5 лица, меѓу нив две деца

Пет лица се повредени од едно потешко во сообраќајна несреќа која околу половина час по полноќ се случила на автопатот Скопје-Тетово.

Од полицијата информираат дека А.Е.(45) од Тетово, управувајќи патничко моторно возило „Рено“ со тетовски регистарски ознаки, изгубил контрола над возилото и излетал од патот.

-Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила сопатничката Л.Џ.(71), која е префрлена во Комплекс клиники “Мајка Тереза” за понатамошно лекување, додека со телесни повреди се здобиле возачот и сопатниците М.Е. (42) и две деца на возраст од 13 и 15 години, информираат од МВР.

Полициски екипи извршиле увид на местото на несреќата.

 

 

Коронавирус