понеделник, 26. септември 2022. Вести денес: 129
home Хроника

Автомобил излета од автопатот Гостивар-Тетово, возачот тешко повреден

Автомобил излета од автопатот Гостивар-Тетово, возачот тешко повреден

На 04.03.2021 во 19.10 часот во СВР Тетово било пријавено дека на автопатот Гостивар-Тетово, патничко моторно возило „опел корса“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од Р.М.(52) од Тетово излетало од патот, информира МВР.

Во незгодата, возачот се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Клиничкиот центар Тетово.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа на СВР Тетово.

Коронавирус