сабота, 15. август 2020. Вести денес: 19
home Хроника

Автомобил изгоре на граничен премин „Стење“

Автомобил изгоре на граничен премин „Стење“
илустрација

Вчера во 9:37 часот било пријавено дека на Граничен премин „Стење“ настанал пожар во патничко возило во движење „Фолксваген шаран“ со бугарски национални ознаки, управувано од В.Н.(60) од ресенското село Езерани.

Пожарот бил изгаснат, повредени лица нема и бил извршен увид.

Коронавирус