понеделник, 26. октомври 2020. Вести денес: 34
home Хроника

Автомобил го проби ѕидот на тетовската касарна (ФОТО)

Автомобил го проби ѕидот на тетовската касарна (ФОТО)

Автомобил го проби ѕидот на тетовската касарна рано утринава. Полицијата во моментов врши увид. Се работи за Волксваген караван, со тетовски регистарски таблички.

Дали станува збор за алкохолизиран возач кој се занел или пак можеби на возачот му се слошило, засега нема информации. Но, бидејќи станува збор за Тетово, не се исклучува можноста и намерно да се забил во ѕид.

Повеќе детали наскоро.

Фото: vecer.mk

Коронавирус