сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 73
home Хроника

Автобус на ЈСП излета од пат- патници пренесени на Клиника

Автобус на ЈСП излета од пат- патници пренесени на Клиника

Вчера во 18,40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на локалниот пат село Д.Матка- Г.Матка автобус „Јутонг“ на ЈСП, управуван од 55-годишниот М.Б. од Скопје излетал надвор од коловозот.

Во незгодата со повреди се здобиле патниците М.И.(59), С.И.(31) и А.Х.(22) сите од Матка- скопско и биле пренесени во Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје.

Коронавирус