понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 86
home Хроника

Автобус и камион се судрија на патот Велес – Штип

Автобус и камион се судрија на патот Велес – Штип

Автобус и камион се судриле околу 13:20 часот во велешко, потврдуваат од МВР за Курир.

Од полиција за Курир кусо информираат дека несреќата кај нив е пријавена пред еден час, а истата се случила на патот Велес – село Мамутчево при судир на автобус и камион.

Полицискиот увид е во тек, а засега не е познато дали има евентуално повредени лица.

Повеќе информации очекуваме наскоро.

Локални избори 2021