среда, 31. мај 2023. Вести денес: 108
home Хроника

„Аудито“ се превртело на кров по удар во банкина кај „Континентал“

„Аудито“ се превртело на кров по удар во банкина кај „Континентал“

Едно повредено лице е пренесено во ГОБ „Св. Наум Охридски“ по сообраќајна несреќа која се случила на булеварот „Александар Македонски“, информираат од МВР за Курир.

Според првичните информации со кои располага полицијата, автомобил „Ауди“ со скопски регистерски ознаки, се превртел на кров по удар, најверојатно во банкината.

Повеќе детали не се познати.