сабота, 4. април 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

„Ауди“ се заби во запрен камион, возачот тешко повреден

„Ауди“ се заби во запрен камион, возачот тешко повреден

Сообраќајна незгода помеѓу запрено товарно возило „ман Ф200“, со струшки регистарски ознаки, управувано од Ц.Т.(34) с.Ботун, општина Дебарца и „Ауди“, со охридски регистарски ознаки, управувано од С.И.(40) од Охрид, се случила вчера.

Од МВР информираат дека несреќата е пријавена на патот Битола – Ресен, на мостот кај с.Кажани.

-Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил С.И., по што бил пренесен во Клиничката болница Битола за укажување на лекарска помош. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Битола, информираат од МВР.

Коронавирус