понеделник, 14. јуни 2021. Вести денес: 2
home Хроника

„Ауди“ излета од улица во Штип, повредени три лица

„Ауди“ излета од улица во Штип, повредени три лица

Сообраќајна несреќа во која повредени се три млади лица се случила вчера во 14.35 часот на ул.„Брегалничка“ во Штиш.

-П.Б.(20) од Штип, управувајќи „Ауди A3“, без регистарски ознаки, изгубил контрола и излетал од коловозот. Во незгодата, со тешки телесни повреди се здобил возачот, а со телесни повреди се здобиле двајцата сопатници С.Г.(19) и М.С.(19), и  двајцата од Штип, по што биле пренесени во Клиничката болница Штип за укажување на лекарска помош, информираат од МВР.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Штип.

ЕУРО 2020

Македонија