четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 188
Во живо

Централен митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје

home Хроника

Ауди излета од патот Прилеп-Крушево, возачот тешко повреден

Ауди излета од патот Прилеп-Крушево, возачот тешко повреден

На 15.09.2020 во 15.00 часот било пријавено дека на регионалниот пат Прилеп– Крушево патничко возило „ауди“, со битолски регистарски ознаки, управувано од Т.М.(51) од с.Бучин, крушевско, излетало од коловозот, информираат од МВР.

Во незгодата возачот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Градската болница Прилеп.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од Полициската станица Прилеп.

Локални избори 2021