петок, 30. јули 2021. Вести денес: 13
home Хроника

Ауди излета од автопатот Миладиновци – Штип, тешко повредени две лица

Ауди излета од автопатот Миладиновци – Штип, тешко повредени две лица

На 28.06.2020 во 19.20 часот било пријавено дека на автопатот Миладиновци – Штип патничко возило „ауди“, со пробиштипски регистарски ознаки, управувано од Д.З.(37) од Скопје удрило во заштитната ограда и излетало од патот.

-Во незгодата, сопатниците во возилото И.Х.(21) и П.Т.(40), двајцата од Скопје, се здобиле со тешки телесни повреди, констатирани во Клиничката болница Штип, каде биле пренесени за укажување на лекарска помош, информираат од МВР.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од Полициската станица Свети Николе.

Коронавирус