среда, 21. септември 2022. Вести денес: 49
home Хроника

Атомобил удри во велосипед, тешко повреден малолетник

Атомобил удри во велосипед, тешко повреден малолетник
илустрација

На 08.06.2021 во 17.30 часот било пријавено дека на ул.„Душан Цветаноски“во с.Ропотово, патничко моторно возило „цитроен берлинго“ со скопски регистарски ознаки, управувано од З.Р.(40) од с.Ропотово удрило во велосипед, управуван од малолетник од с.Ропотово, информира МВР.

Во незгодата малолетникот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Градската болница Прилеп.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од Полициската станица Прилеп.

Коронавирус