сабота, 16. јануари 2021. Вести денес: 50
home Хроника

Арачиновец самиот се застрелал со пиштол: Доби рана, но и кривична пријава

Арачиновец самиот се застрелал со пиштол: Доби рана, но и кривична пријава

Полицијата поднесе кривична пријава против И.Е. (51) од село Арачиново, скопско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело предизвикување општа опасност.

Во атарот на селото Никуштак, кумановско, пријавениот, од пиштол кој го поседувал со соодветна дозвола, испукал куршум, при што се здобил со телесна повреда во пределот на раката.

Коронавирус