четврток, 27. јануари 2022. Вести денес: 3
АКТУЕЛНО

Повторно над 2.000 заболени од коронавирус во земјава

home Хроника

Арачиновец ранет од залутан куршум

Арачиновец ранет од залутан куршум

Во чајџилница во Арачиново вчера бил повреден дваесет и тригодишен маж од залутан куршум. Повредениот е префрлен во Градската болница каде му е укажана лекарска помош.

Од МВР соопштија дека вчера во 23 часот од страна на Итната медицинска помош било пријавено дека во чајџилница на улица „10“ каде бил како гостин, Е.И. бил повреден од залутан проектил.

Лицето е префрлено во Градска општа болница „Св. Наум Охридски” каде му е  укажана лекарска помош и констатирана му е површинска повреда од залутано зрно во пределот на стомакот.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот. (МИА)

Коронавирус