четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 177
home Хроника

Апсење во Струмица

Апсење во Струмица

Полициски службеници од Полициска станица Струмица синоќа околу 10 часот по полноќ, на улица „Ѓорги Василев“ го лишиле од слобода И.У. (32) од Струмица, за кого била распишана потерница поради бегство од затвор, информира МВР.

Во 03.30 часот лицето е предадено во Затвор Идризово за доиздржување на затворската казна, на која бил осуден поради повеќе сторени кривични дела.

Коронавирус