понеделник, 6. јули 2020. Вести денес: 89
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Хроника

Апсење во скопско Нерези

Апсење во скопско Нерези

Полициски службеници од СВР Скопје во Нерези го лишиле од слобода Д.В.(24) од Скопје.

Апсењето се случило вчера во 14:50 часот откако при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана.

По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Парламентарни избори 2020