вторник, 20. октомври 2020. Вести денес: 0
home Хроника

Апсење во Скопје: Приведени три лица за разбојништво и кражби

Апсење во Скопје: Приведени три лица за разбојништво и кражби

На 01.10.2020 полициски службеници од Единицата за внатрешни работи Карпош при СВР Скопје приведоа три лица кои извршиле раззбојништво и тешки кражби на територијата на главниот град.

-Приведени се А.М. (22) и двајца малолетници, а расчистени и документирани се шест кривични дела: едно разбојништво и пет тешки кражби на дрзок начин. Против лицата ќе бидат поднесени соодветни пријави, информира МВР.

Коронавирус