четврток, 19. мај 2022. Вести денес: 209
home Хроника

Апсење во Радишани, акција на МВР во ноќните часови

Апсење во Радишани, акција на МВР во ноќните часови

Во населба Радишани синоќа полициски службеници од СВР Скопје ги лишиле од слобода С.К.(32) од с.Чучер Сандево и Б.Р.(22) од Скопје, бидејќи кај С.К. била пронајдена марихуана, додека по издадена судска наредба, во домот на Б.Р. биле пронајдени марихуана и дигитална вага, информираат од МВР.

По целосно документирање на случајот, против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус