понеделник, 17. јануари 2022. Вести денес: 104
home Хроника

Апсење во Карпош

Апсење во Карпош

Три лица меѓу кои и малолетник уапсени синоќа во Скопје.

МВР информира дека вчера во 20.40 часот полициски службеници од СВР Скопје во населба Карпош ги лишиле од слобода 19-годишниот О.И. 18-годишниот Б.Л. и 17-годишен малолетник, сите од Скопје, затоа што при извршен преглед кај нив била пронајдена марихуана.

По документирање на случајот, против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус