недела, 5. јули 2020. Вести денес: 106
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

Во живо

Мицкоски пред граѓаните во Крушево ја претставува програмата на ВМРО-ДПМНЕ

home Хроника

Апсење во Градски парк, малолетничка фатена со дрога

Апсење во Градски парк, малолетничка фатена со дрога

На 23.05.2020 во 15.35 часот во Градски парк во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје лишиле од слобода 17 годишна малолетничка бидејќи кај неа била пронајдена марихуана.

По целосно документирање на случајот против неа ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Парламентарни избори 2020