недела, 25. јули 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Апсење во Градски парк

Апсење во Градски парк

На 12.07.2020 во 00.15 часот, полициски службеници од СВР Скопје во Градскиот парк го лишиле од слобода Д.Т.(22) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана, информираат од МВР.

По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус