петок, 29. јули 2022. Вести денес: 123
home Хроника

Апсење во Гази Баба, приведен скопјанец баран со потерница

Апсење во Гази Баба, приведен скопјанец баран со потерница

На 06.11.2020 во 10.40 часот на ул.„Благоја Стефковски“ во Скопје, полициски службеници од Одделот за потраги при Секторот за меѓународна полициска соработка го приведоа Р.К.(31) од Скопје за издржување казна затвор од една година за сторено кривично дело по член 261 од Кривичниот законик, информира МВР.

Р.К. ќе биде предаден на казнено поправна установа.

Коронавирус