четврток, 17. јуни 2021. Вести денес: 36
home Хроника

Апсење во Чаир

Апсење во Чаир

Полициски службеници од СВР Скопје, вчера во 19 часот на крстосница на ул.„Цветан Димов“ со ул.„Христијан Тодоровски Карпош“, за време на ограничено движење, ги приведеле Џ.А.(39) од с.Мојанци, скопско, и П.И.(26) од Скопје, информира Министерството за внатрешни работи.

Лицата, велат од МВР, агресивно се однесувале кон полициски службеници.

По документирање на случајот, против нив ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

ЕУРО 2020

Македонија